Hakkımızda

TOFIN, meyve ve sebze ile ünlü Tokat bölgesinde yetiştirilen ve işlenen doğal ve temiz gıda markasıdır. Tüm gıdalar kontrollü koşullarda yetiştirilir, hasat edilir ve işlenir. Müşterilerimize temiz ve sağlıklı gıda sunmak için en iyi tarımsal teknikleri ve ileri işleme teknologisi uygulanmaktadır. Tofin, doğal ve temiz gıdanın marka adıdır.

Gıda kurutulması, gıdanın kalitesinin bozulmadan uzun süre korumanın en eski yoludur. Genellikte, gıda kurutma ve dehidrasyon teknikleri iki kategoriye ayrılır, doğal ya da makine ile işleme. Gıda ürünlerini kurutmanın en basit yöntemi, onları güneşin altında açık bir havaya yerleştirmektir. Ancak bu yöntem hava koşullara çok bağlidir, ve onun düşük maliyetli olmasına rağmen birçok dezavantajı vardır. Kurutulmuş gıda olan talebin artması, hijyen endişeler ile beraber yeni kurutma teknikleri bulunması gerektirdi. Sıcak hava akımları, kurutma fırınları ve tünelleri, ısı pompaları, vakum teknolojisi, mikrodalga ısıtma teknolojisi ve entegre dehidratasyon ve kurutma gibi yeni teknikler kullanılmaktadır.

Farklı tip ısıtma ve susuzlaştırma ekipmanlarına sahip kapalı tüneller veya dolaplar, doğal kurutma yontemlerine göre daha iyi sonuçlar ve avantajlar sağlar. Avantajları arasında daha kısa kurutma süresi, temiz ürünler, ürünün su içeriği ayarlanabilmesi ve hava koşullarının etkilenmemesidir. Doğal tat ve koku kaybetmemiş ürünler sağlama çabalarının artması, ileri makine ve sistemlerin geliştirilmesine neden olmuştur.

TOFiN Kurutma Teknolojisi
TOFiN Kurutma Teknolojisi

TOFIN Kurutma Teknolojisi

TOFIN, bir ısı pompası ile donatılmış bir kurutma sistemi kullanır. BTS Kurutma Sisteminin özel tasarımı, en düşük enerji tüketim oranında yüksek kaliteli kurutulmuş ürünler sağlar. BTS’nin ileri ısı pompası teknolojisi, farklı gıda türleri için optimum sıcaklık ve dehidrasyon oranının ayarlanmasını sağlar. Sebzeler, meyveler, et, en iyi sonuç için farklı kurutma sıcaklığı ve dehidratasyon oranı gerektirir.

Temel özellikler:

  • % 100 hava sirkülasyonu nedeniyle kurutma dolap için kontaminasyon riski yoktur
  • İleri ısı pompası teknolojisi ile dehidratasyon
  • Gıdanın orijinal tadını, kokusunu ve rengini korur
  • Her bir ürün çeşidi için optimum sıcaklık ve nemde kurutma işlemi
  • Kurutma işlemi hijyenik kurallara uygundur
  • İleri elektronik kontrol sistemi

Temiz ve güvenli gıda

Tüm TOFIN gıdalar kurumadan önce pestisitlere ve patojenık organizmalara karşı kontrol edilir. Kurutma sistemindeki hijyenik koşullar, tüm kurutulmuş gıdaların küflenmesini önler. Çiğ malzemeler ve ürünler güvenli saklama koşullarını sağlamak için klimalı odalarda depolanır.